Šedý jadeit

ochranný kameň, ktorý prináša do života harmóniu, pokoj a odvahu

ÚČINKY:

Jadeit je vo svete veľmi obľúbeným. Pre Amerických Olmékov bol významnejší ako zlato a rovnako ho videli aj Aztékovia. V Cíne bol “cisársky jadeit” miestami cenený viac ako smaragd. V starovekom Egypte bol považovaný za významný kameň a taktiež bol v minulosti symbolom ochrany voči zlu. Úlohou Jadeitu sú harmónia a mier, dodáva nám múdrosť a hlbokú radosť srdca, prameniacu z vnútornej pohody a kľudu. Pomáha nám hlbšie prežívať krásy sveta. Podporuje náš emocionálny rast a zároveň nás robí skromnými a spravodlivými. Jadeit upevňuje a prehlbuje všetky emocionálne väzby a podporuje kľudný spánok a pekné sny.

ÚČINKY PRE TELO:

Ukludňujúci vplyv jadeitu lieči celý organizmus, upokojuje nervy a daruje blahodárny spánok. Jadeit má pozitívny vplyv na obličky a močový mechúr a pomáha pri neplodnosti. Taktiež ho nosíme ako pomoc pri pôrode sa drží v ruke alebo pokladá na telo. Mierni migrénu a deťom lieči koliky, žltačku a žalúdočné problémy.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu Jadeitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s perlou, lávou, hematitom, ónyxom alebo ruženínom.

Šedý jadeit

Novinky z blogu

Poslali ste nám