Strieborný hematit

kameň ochrany a harmónie

ÚČINKY:

Je to kameň so silným ochranným účinkom. Odstraňuje všetko nepriaznivé a bráni negatívnym energiám vstupovať do aury a tým prináša pokoj, mier a harmóniu.Názov pochádza z gréckeho "haimatitis", znamenajúci "krvavočervený", podla farby jeho prášku. Podporuje spánok, aktivuje silu vôle, odvahy a energiu, podporuje odhodlanie, odvahu spontánnosť. Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec.

ÚČINKY PRE TELO:

Je užitočný na čistenie krvi, lieči rany.Hematit je silne spojený s krvou, posilňuje a reguluje tvorbu krvi. Podporuje činnosť obličiek pri čistení krvi a súčasne pomáha regenerovať ich tkanivo. Okrem toho má hematit regulačný účinok na krvný tlak a regeneračný vplyv na obličky.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  POZOR HEMATIT SA NEZNESIE S VODOU.            

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Strieborný hematit

Novinky z blogu

Poslali ste nám