Citrín

kameň peňazí, slávy, úspechu a myslenia

ÚČINKY:

Kameň citrín pomenoval veľmi známy bádateľ Georg Bauer podla citrónu. Albert svojej Viktórií na hrade Balmoral v Škótskej vysočine daroval práve citrín, ako znak lásky a v ten večer sa citrín stal žiarivým drahokamom, po ktorom túžili všetky ženy. Okrem priťahovania peňazí je aj symbolom pohody, tepla, vitality istoty a dôvery. Pôsobí očistným, povzbudzujúcim a zároveň uvoľňujúcim spôsobom na naše myslenie a pomáha spracovávať naše životné skúsenosti a pocity. Umožňuje nám poučiť sa zo životných situácií. S citrínom uskutočňujeme svoje priania a ciele, priťahuje nám do života úspech a bohatstvo a pomáha využívať intuitívne vnímanie.

ÚČINKY PRE TELO:

Pôsobí pri žalúdočných problémoch, podporuje vylučovanie jedovatých látok a čistí črevný systém. V kozmetike podporuje čistenie pokožky pri aknóznej pleti. Vyrovnáva tvorbu inzulínu pri cukrovke. Používame ho pri nadúvaní a žalúdočných kŕčoch a taktiež lieči psychické fóbie.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť minimálne 5x za týždeň. Pokiaľ máme rozbehnuté podnikanie, nosíme kamene v peňaženke. Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu citrínu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ruženínom, kryštálom, howlitom alebo achátom.

Citrín

Novinky z blogu

Poslali ste nám