Modrý tyrkys

- priťahuje šťastie a úspech, zlepšuje schopnosť komunikovať a argumentovať

ÚČINKY:

Pomáha nám vyjadriť duševné poznatky, myšlienky a intuície a dáva naším slovám veľkú silu. Má prirodzenú schopnosť priťahovať kladné, posilňujúce energiu. Zabraňuje záporným energiám vstup do našej aury (ak tieto sily absorbuje, môže zmeniť farbu). O tyrkyse sa hovorí, že zaručuje spoľahlivosť a priateľstvo. Je to dobrý ochranca cnosti. V Perzií sa nosil ako ochrana pred neprirodzenou smrťou.

ÚČINKY PRE TELO:

Tyrkys považovali mnohé staré národy za ochranný a liečivý kameň a prisudzovali mu posilňujúci účinok na celé telo a schopnosť prijímať liečebnú silu z vesmíru. Dnes sa používa pri zápale dýchacích ciest a pľúc – ideálny je náhrdelník z Tyrkysu alebo prívesok, ktorý sa dotýka postihnutých miest.Pomáha aj pri komunikačných problémoch. Podporuje harmonický výraz myšlienok a pocit a posilňuje srdce. Pri očných chorobách pomáha pokladanie Tyrkysu na zatvorené oči a keď spíme pomáha pri zlých snoch.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).. Energiu tyrkysu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s akvamarínom alebo avanturínom.

Modrý tyrkys

Novinky z blogu

Poslali ste nám