Citrín

kameň peňazí, slávy, úspechu a myslenia

ÚČINKY:

Kameň citrín pomenoval veľmi známy bádateľ Georg Bauer podla citrónu. Albert svojej Viktórií na hrade Balmoral v Škótskej vysočine daroval práve citrín, ako znak lásky a v ten večer sa citrín stal žiarivým drahokamom, po ktorom túžili všetky ženy. Okrem priťahovania peňazí je aj symbolom pohody, tepla, vitality istoty a dôvery. Pôsobí očistným, povzbudzujúcim a zároveň uvoľňujúcim spôsobom na naše myslenie a pomáha spracovávať naše životné skúsenosti a pocity. Umožňuje nám poučiť sa zo životných situácií. S citrínom uskutočňujeme svoje priania a ciele, priťahuje nám do života úspech a bohatstvo a pomáha využívať intuitívne vnímanie.

ÚČINKY PRE TELO:

Pôsobí pri žalúdočných problémoch, podporuje vylučovanie jedovatých látok a čistí črevný systém. V kozmetike podporuje čistenie pokožky pri aknóznej pleti. Vyrovnáva tvorbu inzulínu pri cukrovke. Používame ho pri nadúvaní a žalúdočných kŕčoch a taktiež lieči psychické fóbie.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť minimálne 5x za týždeň. Pokiaľ máme rozbehnuté podnikanie, nosíme kamene v peňaženke. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu citrínu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ruženínom, kryštálom, howlitom alebo achátom.

Poslali ste nám