Ruženín

kameň lásky a vzťahov

ÚČINKY:

Posilňuje vernosť a pomáha nájsť šťastie v láske. Ruženín bol už od antických dôb ctený a nosený ako kameň priateľstva a lásky. Funguje aj ako prostriedok na neutralizáciu vplyvu znečisteného prostredia. Pomáha nesmelým milencom prejaviť svoje pocity. Prehlbuje vnímavosť našich zmyslov, kreativitu. Oživuje v nás fantáziu, vyvoláva inšpiráciu a zlepšuje vizualizáciu. Na duchovnej ceste je ruženín niečo ako strážny anjel doprevádzajúci nás na ceste hľadania pravdy. S jeho pomocou sa ubránime všetkému nepríjemnému. Učí odpúšťať sebe aj druhým, pomáha nájsť šťastie v láske a ruženín je aj kameň umelcov. Obzvlášť je vhodný pre malé deti. Chráni ich a pomáha k správnemu vývoju a pomáha prejaviť navonok svoje city. Je našim ochrancom na ceste a ukazuje nám pravú lásku.

ÚČINKY PRE TELO:

Najväčší vplyv má na centrum srdca. Čistí, upokojuje a aktivuje všetko, čo súvisí s jeho činnosťou. Tiež priaznivo pôsobí proti psychosomatickým poruchám zapríčineným potlačenými emóciami. Ruženín pomáha na nespavosť, najmä keď je jej dôvodom citové rozpoloženie.

STAROSTLIVOSŤ:

Ak používame ruženín na liečebné účely (nádcha, chrípka), čistíme ho vodou po každom použití. Pri kameňoch volne položených v bytových priestoroch je dobré čistiť aspoň raz týždenne. Môže sa stať, že ruženín vplyvom slnka časom stratí farbu a preto ho radšej nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Energiu ruženínu môžme zosilniť tak, že ho skombinujeme s kryštálom či achátom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Ruženín

Novinky z blogu

Poslali ste nám