Nefrit

harmonizačný ochranný kameň prinášajúci lásku, vyrovnané medziľudské vzťahy a čistú myseľ

ÚČINKY:

Tento tajomný kameň nám tíši prehnané emócie a taktiež tíši duševné napätie a smútok. Vedie nás k harmónií, vyrovnanosti a mieru a pomáha nám v ťažkých chvíľach, ktoré prežívame. Taktiež pomáha nevzdávať sa a podporuje nás v rýchlom rozhodovaní v pracovnom živote. Ak si ho dáme pod vankúš prináša pekné sny a dobrý spánok a pomáha pri bolesti hlavy.

ÚČINKY PRE TELO:

Vhodné pre ľudí, ktorí si liečia zápal obličiek a ich nedostatočnú funkciu, taktiež je vhodný pre človeka s ochorením močových ciest a močového mechúra.Pomáha telu zbaviť sa jedov a škodlivých látok – detoxikuje organizmus.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu nefritu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s kryštálom, howlitom, achátom či ruženínom.

Nefrit

Novinky z blogu

Poslali ste nám