Lazurit

kameň nadhľadu, duchovného prebudenia

ÚČINKY:

Lazurit dáva našej duši pocit bezpečia. V mnohých dávnych kultúrach bol považovaný za svätý kameň, ktorý prináša ľudstvu múdrosť a nadhľad.Stará sa o nášho ducha a pomáha k porozumeniu životných súvislostí. Umožňuje praktické využitie duchovných poznatkov v každodennom živote a prekonaniu prekážok, ktoré nám bránia v ceste. Lazurit podporuje intuíciu. Ľudia z neho nosia náramok priateľstva lebo podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch a pomáha rozvíjať zmysel pre spoločenskosť.

ÚČINKY PRE TELO:

Chladno modrý lazurit je od nepamäti známi svojimi ukľudňujúcimi účinkami. Nahriaty na slnku a prikladaný na postihnuté miesta lieči zápaly a opuchy, pomáha aj pri bolestiach všetkého druhu, vyrážkach a bodnutí hmyzom. Je dobrý aj na zápal očí pomáha teplá voda v ktorej bol pár minút vložený. Tiež sa hovorí, že zmierňuje vysoký tlak, ochorenia krvi a depresie pri spojení so zlatom, môže brzdiť ochorenia u svojho nositeľa. Lazurit podnecuje aj rast vlasov.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Kryštál čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu lazuritu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s akvamarínom, nefritom, ónyxom či howlitom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame náramok pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Lazurit

Novinky z blogu

Poslali ste nám