Labradorit

významný kameň ochrany aury a metabolizmu

ÚČINKY:

Názov získal podla kanadského východného pobrežia Labrador, kde bol v roku 1770 objavený. Podľa krajiny pôvodu rozlišujeme ešte dva ďalšie druhy labradoritu. Spektrolit – najcennejší druh labradoritu, nájdený vo Fínsku a žiariaci celým spektrom farieb a Bytownit – nájdený v kanadskom meste Bytown. Labradorit bol nesmierne významný kameň pre Eskimákov. Pripisovali mu silné liečivé účinky a z ich legendy vieme, že jeho farby prirovnávali k polárnej žiare. Podporuje presnosť vyjadrovania a pomáha pri metabolizme a diétach.

ÚČINKY PRE TELO:

Preventívne nás chráni pred nachladnutím a mierni pocity chladu. Taktiež tíši bolesti chrbta a kostí. Labradoritová voda úspešne lieči reumatizmus a dnu a znižuje vysoký krvný tlak ľudom, ktorí ho nosia. Stabilizuje srdcový rytmus podporuje samoliečenie organizmu, pomáha stabilizovať našu ochrannú auru. Čo je najdôležitejšie pomáha pri metabolizme a chudnutí.

STAROSTLIVOSŤ:

Labradorit je citlivý na prudké zmeny teplôt. Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).Energiu labradoritu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ónyxom, nefritom, kryštálom, howlitom alebo hematitom.

Labradorit

Novinky z blogu

Poslali ste nám