Kryštál

kameň čistoty a priateľstva

ÚČINKY:

Jeho čistá a jasná energia odstraňuje blokády, narušenie aury a nesúlad duše.Nabíja nás neustále novou energiou, prehlbuje intuíciu a meditáciu. Všade na svete je cenený ako meditačný kameň. Vyjasňuje atmosféru, vyžaruje čistotu a vnáša súlad do priestoru, v ktorom sa nachádza. Je silný ochranný kameň v kombinácii s ruženínom. Položený pri posteli vnáša jasno do našich snov.

ÚČINKY PRE TELO:

Kryštál je kameň s najširším rozsahom liečebných účinkov. Vyrovnáva, čistí a chráni našu auru, čím nás nabíja novou vitalitou. Priložením na postihnuté miesta mierni bolesti. Pomáha aj na liečbu štítnej žľazy a očných chorôb najlepšie pokladať kryštál prirodzene nahriaty slnkom a taktiež sa používal na zastavenie krvácania ci pri poruche rovnováhy a závratoch. Kryštálom je možné čistiť aj pitnú vodu a energeticky ju tak nabíjať (jeden stredne veľký kryštál vložíme na noc do jeden a pol litra vody).

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Kryštál čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu kryštálu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, akvamarínom, jadeitom, ruženínom či avanturínom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame náramok pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Kryštál

Novinky z blogu

Poslali ste nám