Avanturín

kameň štastia a príležitosti

ÚČINKY:

Vracia do života radosť, lásku a nádej. Pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Bol objavený benátskym sklenárom v období 18-tého storočia. Meno “avanturín” bolo odvodené z talianskeho slova “a ventura”, čo znamená náhodou. Vznikol náhodným pridaním medi do skla počas výroby. Spája s liečivými silami prírody, pomáha prijímať jej harmóniu, taktiež podporuje vitalitu a výdrž a pozitívne vplýva najmä na srdce.

ÚČINKY PRE TELO:

Používa sa na podporu liečby ochorení srdca spôsobených stresom (nosí sa náhrdelník alebo prívesok z avanturínu v blízkosti srdca) Pomáha pri silnom emocionálnom zaťažení. Zmierňuje kožné ochorenia, vyrážky a ekzémy nervového pôvodu. Preto ak máte problémy s pokožkou, určite siahnite po tomto výnimočnom kameni - Avanturín.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Avanturín čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu avanturínu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, tigrím okom, achátom či jadeitom.NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Avanturín

Novinky z blogu

Poslali ste nám