Dočasne vypredané :(

Achát hnedý

kameň pokory a múdrosti

ÚČINKY:

Týmto kameňom si pritiahnete do života skvelú vlastnosť a to pokoru a múdrosť. Jeho názov sa odvíja od rieky Achates, ktorá sa nachádza v Sicílii. Je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu, ktoré sa ukladali v tenkých farebných vrstvách okolo kryštalického jadra. Vytvára sa vo vulkanických horninách, pričom občas vzniknú po vychladnutí lávy dutinky, ktoré nazývame geódy. Krásne sú acháty z Brazílie, ktoré majú v dutinách okrem klasických ešte desiatky ďalších minerálov. Dnes sú najvýznamnejšími náleziskami achátu Uruguaj, Mexiko, Austrália, Nikaragua, ale dá sa nájsť aj u nás na Slovensku, v susednom Česku, či Poľsku. Nájdeme ho na miestach, kde sa hornina dostáva na povrch, v lomoch, potokoch.

ÚČINKY PRE TELO:

Pomáha nám udržať pokoru, rozvahu a rovnováhu v každodennom živote, dodáva nám odvahu a výdrž, prináša úspech a dlhý život, posilňuje sebaúctu, vzťah k vlastnému telu, pomáha rozlišovať pravých priateľov od tých falošných, prehlbuje v nás fantáziu, kreativitu, vytrvalosť ale aj samotnú vôľu do života, aktivuje v nás dôveru vo vlastné schopnosti, ochraňuje nás, učí zmysluplnému jednaniu s ľuďmi, pomáha nám nájsť pri komunikácií tie správne slová, podporuje v hľadaní pravdy, pomáha spracovať kritiku a nepríjemné situácie.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Achát čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.
Energiu achátu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, akvamarínom či avanturínom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľava ruka).

Achát hnedý

Novinky z blogu

Poslali ste nám