Tyrkys

- priťahuje šťastie a úspech, zlepšuje schopnosť komunikovať a argumentovať


ÚČINKY:

Pomáha nám vyjadriť duševné poznatky, myšlienky a intuície a dáva naším slovám veľkú silu. Má prirodzenú schopnosť priťahovať kladné, posilňujúce energiu. Zabraňuje záporným energiám vstup do našej aury (ak tieto sily absorbuje, môže zmeniť farbu). O tyrkyse sa hovorí, že zaručuje spoľahlivosť a priateľstvo. Je to dobrý ochranca cnosti. V Perzií sa nosil ako ochrana pred neprirodzenou smrťou.


ÚČINKY PRE TELO:

Tyrkys považovali mnohé staré národy za ochranný a liečivý kameň a prisudzovali mu posilňujúci účinok na celé telo a schopnosť prijímať liečebnú silu z vesmíru. Dnes sa používa pri zápale dýchacích ciest a pľúc – ideálny je náhrdelník z Tyrkysu alebo prívesok, ktorý sa dotýka postihnutých miest.Pomáha aj pri komunikačných problémoch. Podporuje harmonický výraz myšlienok a pocit a posilňuje srdce. Pri očných chorobách pomáha pokladanie Tyrkysu na zatvorené oči a keď spíme pomáha pri zlých snoch.


STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske.


NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť neustále. Pokiaľ máme zápal dýchacích ciest, pokladáme kamene na nosné dutiny. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu tyrkysu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s akvamarínom alebo avanturínom.

Poslali ste nám