Strieborný hematit

kameň ochrany a harmónie

ÚČINKY:

Je to kameň so silným ochranným účinkom. Odstraňuje všetko nepriaznivé a bráni negatívnym energiám vstupovať do aury a tým prináša pokoj, mier a harmóniu.Názov pochádza z gréckeho "haimatitis", znamenajúci "krvavočervený", podla farby jeho prášku. Podporuje spánok, aktivuje silu vôle, odvahy a energiu, podporuje odhodlanie, odvahu spontánnosť. Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec.

ÚČINKY PRE TELO:

Je užitočný na čistenie krvi, lieči rany.Hematit je silne spojený s krvou, posilňuje a reguluje tvorbu krvi. Podporuje činnosť obličiek pri čistení krvi a súčasne pomáha regenerovať ich tkanivo. Okrem toho má hematit regulačný účinok na krvný tlak a regeneračný vplyv na obličky.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň na nabitie treba nechať nabiť na parapetnej doske okna (najlepšie zvonka, ale ak sa nedá, postačí aj znútra) celú noc pri mesačnom svetle (najsilnejšie nabitie je pri splne mesiaca, ale účinné sú všetky jeho fázy). Nabíjanie pri mesačnom svetle je univerzálne pre všetky druhy kameňov.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť počas dna a dávať dole iba pri kúpaní. Avšak počas splnu je najlepšie ak na pár dní náramok dáme dole a necháme aktivovať jeho silu mesačným svitom. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na receptívnej ruke (u pravákov ľavá ruka) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov pravá ruka).

Poslali ste nám