Smaragd tigrie oko

kameň ochrany a sebavedomia

ÚČINKY:

Tigrie oko napomáha nazrieť do vlastného vnútra. Ľahšie pomocou neho pochopíme nielen svoje vnútro, ale i duchovno. Dodáva odvahu a sebavedomie, pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa. Tigrie oko chráni aj pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením a pomáha v časoch smútku a depresie. Podporuje tých, ktorí sú závislí na druhých a nabáda ich, aby sa odhodlali ku zmene.

ÚČINKY PRE TELO:

Zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak, napomáha nočnému videniu. Uzdravuje krk, rozmnožovacie orgány. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Je to mimoriadne účinný kryštál pri liečbe mentálnej nerovnováhy a poruchách osobnosti.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň na nabitie treba nechať nabiť na parapetnej doske okna (najlepšie zvonka, ale ak sa nedá, postačí aj znútra) celú noc pri mesačnom svetle (najsilnejšie nabitie je pri splne mesiaca, ale účinné sú všetky jeho fázy). Nabíjanie pri mesačnom svetle je univerzálne pre všetky druhy kameňov. Energiu tigrieho oka môžme zosilniť tak, že ho skombinujeme s jadeitom či nefritom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť počas dna a dávať dole iba pri kúpaní. Tigrie oko dávame počas choroby pod vankúš aby absorboval našu chorobu.Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Poslali ste nám