Šedý jadeit

ochranný kameň, ktorý prináša do života harmóniu, pokoj a odvahu

ÚČINKY:

Jadeit je vo svete veľmi obľúbeným. Pre Amerických Olmékov bol významnejší ako zlato a rovnako ho videli aj Aztékovia. V Cíne bol “cisársky jadeit” miestami cenený viac ako smaragd. V starovekom Egypte bol považovaný za významný kameň a taktiež bol v minulosti symbolom ochrany voči zlu. Úlohou Jadeitu sú harmónia a mier, dodáva nám múdrosť a hlbokú radosť srdca, prameniacu z vnútornej pohody a kľudu. Pomáha nám hlbšie prežívať krásy sveta. Podporuje náš emocionálny rast a zároveň nás robí skromnými a spravodlivými. Jadeit upevňuje a prehlbuje všetky emocionálne väzby a podporuje kľudný spánok a pekné sny.

ÚČINKY PRE TELO:

Ukludňujúci vplyv jadeitu lieči celý organizmus, upokojuje nervy a daruje blahodárny spánok. Jadeit má pozitívny vplyv na obličky a močový mechúr a pomáha pri neplodnosti. Taktiež ho nosíme ako pomoc pri pôrode sa drží v ruke alebo pokladá na telo. Mierni migrénu a deťom lieči koliky, žltačku a žalúdočné problémy.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske. Raz do mesiaca dáme pod tečúcu vodu a opláchneme.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť neustále avšak vždy raz za mesiac aspoň na jeden deň ho treba odložiť. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka)Energiu Jadeitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s perlou, lávou, hematitom, ónyxom alebo ruženínom.

Poslali ste nám