Rodonit

kameň šťastia, radosti a lásky, býva mu pripisovaná vyššia magická sila

ÚČINKY:

V dávnych dobách rodonit chránil pocestných na ich výpravách a v stredoveku bol predovšetkým považovaný za kameň šťastia, radosti a lásky. V starom Rusku mu zasa bola pripisovaná vyššia magická sila. Okrem obvyklých okrasných predmetov sa z neho vyrábali náboženské predmety, urny aj sarkofágy. Podla tradície tíšil depresie a neurózy. Podla najnovších poznatkov lieči citové zranenia, priaznivo ovplyvňuje duševné procesy a prináša mier a klud do zmätenej mysli. Pomáha nám akceptovať názory druhých ľudí. Pomáha nám poučiť sa zo svojich chýb prijať ich a posunúť sa ďalej v živote. Taktiež pomáha prispôsobovať sa zmenám v živote.

ÚČINKY PRE TELO:

Má vplyv na srdce a srdcovú činnosť. Posilňuje štítnu žľazu, metabolizmus a nervový systém. Udržuje taktiež sexualitu v rovnováhe s láskou a tíši bolesti všetkého druhu.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske. Raz do mesiaca dáme pod tečúcu vodu a opláchneme - najlepšie na slnku.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť neustále a odkladať na parapetu počas spánku. Nosíme na ľubovolnej ruke. Energiu rodonitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ruženínom, nefritom, kryštálom, howlitom alebo mačacím okom.

Poslali ste nám