Modrý achát

kameň financií a blahobytu

ÚČINKY:

Týmto kameňom si pritiahnete blahobyt a finančnú podporu. Jeho názov sa odvíja od rieky Achates v Sicílii. Je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu, ktoré sa ukladali v tenkých farebných vrstvičkách okolo kryštalického jadra. Vytvára sa vo vulkanických horninách, pričom občas vzniknú po vychladnutí lávy dutinky, ktoré nazývame geódy. Krásne sú acháty z Brazílie, ktoré majú v dutinách okrem bežných ešte desiatky ďalších minerálov. Dnes sú najvýznamnejšími náleziskami achátu Uruguaj, Mexiko, Austrália, Nikaragua, ale dá sa nájsť aj u nás na Slovensku, v susednom Česku, či Poľsku. Nájdeme ho na miestach, kde sa hornina dostáva na povrch, v lomoch, potokoch.

ÚČINKY PRE TELO:

Pomáha nám udržať rovnováhu v každodennom živote, dodáva nám odvahu a výdrž, prináša úspech a dlhý život, posilňuje sebaúctu, vzťah k vlastnému telu, pomáha rozlišovať pravých priateľov od tých falošných, prehlbuje v nás fantáziu, kreativitu, vytrvalosť ale aj samotnú vôľu do života, aktivuje v nás dôveru vo vlastné schopnosti, ochraňuje nás, učí zmysluplnému jednaniu s ľuďmi, pomáha nám nájsť pri komunikácií tie správne slová, podporuje v hľadaní pravdy, pomáha spracovať kritiku a nepríjemné situácie.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske počas celého dna. Alebo na 2 dni odložiť na parapetu počas splnu. Achát čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu achátu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, akvamarínom či avanturínom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť počas dňa a dávať dole iba pri kúpaní, avšak je dobré ho počas splnu na dva dni odložiť. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľava ruka)

Poslali ste nám