Jaspis hnedý

kameň múdrosti, tvorivosti a chráni proti urieknutiu

ÚČINKY:

Sprostredkuje múdrosť, tvorivosť a trpezlivosť. Vyžaruje oživujúcu, očistnú a ochrannú energiu a učí nás nezištnosti a skromnosti.Dáva súcit, trpezlivosť a posilňuje dobrú vôľu. Červený jaspis oživuje telo. Dokonca aj zelený jaspis pôsobí ukľudňujúcim spôsobom a spája nás s prírodou.

ÚČINKY PRE TELO:

Rozvíja čuch a ak je nosený v blízkosti žalúdku potlačuje nevoľnosť (hlavne v tehotenstve), uľahčuje pôrod, používa sa pri epilepsií, dne a ochraňuje pred zlými snami. Červený jaspis zahrieva telo a má liečivý účinok na maternicu a vaječníky. Červený jaspis lieči krv a zbavuje ju jedov. Náhrdelník z jaspisu sa doporučuje nosiť pri nedostatku železa a chudokrvnosti. Pokladaný na druhú čakru lieči močový mechúr a obličky. Posilňuje žlčník, peceň, žalúdok a črevá. Červený a hnedý jaspis pomáha pri hemoroidoch a krvácaní z nosu. Chráni pred zranením.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske. Raz do mesiaca dáme pod tečúcu vodu a opláchneme.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť neustále. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka)Energiu hnedého jaspisu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s achátom, howlitom alebo tigrím okom.

Poslali ste nám