Avanturín

kameň štastia a príležitosti

ÚČINKY:

Vracia do života radosť, lásku a nádej. Pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Bol objavený benátskym sklenárom v období 18-tého storočia. Meno “avanturín” bolo odvodené z talianskeho slova “a ventura”, čo znamená náhodou. Vznikol náhodným pridaním medi do skla počas výroby. Spája s liečivými silami prírody, pomáha prijímať jej harmóniu, taktiež podporuje vitalitu a výdrž a pozitívne vplýva najmä na srdce.

ÚČINKY PRE TELO:

Používa sa na podporu liečby ochorení srdca spôsobených stresom (nosí sa náhrdelník alebo prívesok z avanturínu v blízkosti srdca) Pomáha pri silnom emocionálnom zaťažení. Zmierňuje kožné ochorenia, vyrážky a ekzémy nervového pôvodu.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame na nepriamom slnku alebo pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske. Raz do mesiaca dáme pod tečúcu vodu a opláchneme.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal náramok nosiť neustále. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu avanturínu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme so zeleným tigrím okom, lávou, ónyxom či nefritom.

Poslali ste nám